RADOVÁNKY

Cyklostezky a pěší výlety do okolí

Pro milovníky cyklistiky se kromě krásných neznačených terénů nabízí stezky značené. Jedna označená 3056 dovede cyklisty ze Sloupu do Nového Boru, Prysku, Kamenického Šenova, Práchně, Nového Oldřichova, Českou Kamenici a Žandova. Napojit se můžeme přímo na rozcestí směrem na Radvanec. Pokud vyrazíme na druhou stranu dovede nás stezka okolo hory Ortel do Lindavy a Svitavy.

Druhá značená cyklostezka číslo 3062 vede ze Skalice a Slunečné přes Pihel, Chomouty, okolo sloupské restaurace U Sedmi trpaslíků a Lesního divadla přes Svojkov, Nové Domky až do Svitavy.

 !!! ZAPUJČENÍ KOLA PŘI UBYTOVÁNÍ ZDARMA !!!

Vyjížďky na koních

Nedaleko nás leží chovatelská stanice koní Janov. Máte možnost využít vyjížďky na zapůjčených koních do širokého okolí.

Skalní hrad Sloup v Čechách

www.hradsloup.cz

Hrad je památkově chráněný objekt, registrovaný pod evidenčním rejstříkovým číslem 5-3264. Značně erodovaný pískovcový skalní suk se svislými až převislými stěnami a rozlehlým horním plató ve výšce asi 35 m nad okolním terénem. Délka skály činí 100m a šířka 60m. Skála byla v průběhu historie lidmi značně přizpůsobována a postupně doplňována o další objekty. Množství skalních prostor, světského i sakrálního určení, je vytesáno a dostavováno jak uvnitř skály, tak i na jejím povrchu. Tyto skalní objekty jsou vzájemně důmyslně propojeny.

Přírodní koupaliště ve Sloupu v Čechách

www.obecsloupvcechach.cz

Na jižní straně rybníku se nachází upravené pláže sloužící k rekreaci a koupání. Sezónní letní restaurace. Radvanecký rybník dává příležitost i ke sportovnímu rybaření. Krásná a romantická krajina, v níž se na hladinách rybníků zrcadlí siluety okolních kopců, zeleň lesů a šedé pískovcové skály, okolí vybízí k projížďkám na koních. Značené turistické cesty poskytnou nejedno překvapení – výhledy z kopců, pískovcové reliéfy, průniky vyvřelých hornin (čediče a znělce). Skalní stěny a věže nabízejí náročné horolezecké výstupy.

Panská skála

http//www.virtualtravel.cz/kamenicky-senov/panska-skala/cedicove-sloupce.html

Čedičový vrch (597 m), výrazně vystupující z náhorní plošiny u Práchně na východním okraji Kamenického Šenova. Celý útvar připomíná píšťaly varhan, a proto je často nazýván Varhany. Pod skálou je malé jezírko, které vzniklo v jámě po vytěžení horniny a je plněno srážkovou vodou.

Sklářské muzeum v Novém Boru

www.novy-bor.cz

Sklářské muzeum v Novém Boru existuje již více než sto let a jeho vývoj je úzce spjat s bohatou historií výroby a obchodu českým sklem v oblasti Lužických hor. Jeho sbírky představují výjimečný soubor unikátních skleněných exponátů reprezentujících řemeslnou zdatnost, výtvarný cit a vynalézavost zdejších sklářů a rafinérů. Stálou muzejní expozici se stylovým a technologickým vývojem českého sklářství oživují krátkodobé výstavy věnované významným etapám sklářské historie, výtvarníkům, sklářským firmám a odborným školám

Centrum Babylon

www.babylon-lbc.cz

V Centru BABYLON dnes najdete dvě desítky různých restaurací, barů a společenských prostor, z nichž část je umístěna do klenutého sklepení. Nechybí zde diskotéka ani kasino. Pro malé návštěvníky byla vybudována staročeská pouť ve formě lunaparku, ve kterém se nachází autodrom, kolotoče, houpačky, prolézačky, video simulátory a řada dalších atrakcí. Ti větší si mohou zahrát laserové hry, bowling nebo třeba zacvičit aerobik. Největším turistickým magnetem je tematický aquapark se spoustou vodních atrakcí i klidových relaxačních zón. Návštěvníci mohou využít několik saun, různé typy masáží, jsou nabízeny i wellness programy a další atraktivní služby.

Komentáře jsou uzavřeny.